អាមេរិក​ប្រកាស​មិន​ផ្ដល់​ទិដ្ឋាការ​ដល់​អ្នកស្រី សៀង ចាន់ហេង ចូល​ទឹក​ដី​អាមេរិក
អ្នកស្រី សៀង ចាន់ហេង ប្រធាន​ក្រុមហ៊ុន ហេង អភិវឌ្ឍន៍។Photo: RFA
អ្នកស្រី សៀង ចាន់ហេង ប្រធាន​ក្រុមហ៊ុន ហេង អភិវឌ្ឍន៍។Photo: RFA ដោយ អាស៊ីសេរី RFA 2018-02-19
ប្រធាន​ក្រុមហ៊ុន ហេង អភិវឌ្ឍន៍ គឺ​អ្នកស្រី សៀង ចាន់ហេង ត្រូវ​បាន​សហរដ្ឋអាមេរិក​ប្រកាស​មិន​ផ្ដល់​ទិដ្ឋាការ​ចូល​ទឹកដី​សហរដ្ឋអាមេរិក​ឡើយ ដោយសារ​តែ​ក្រុមហ៊ុន​របស់​អ្នកស្រី អភិវឌ្ឍន៍​រំលោក​លើ​ដីធ្លី​ពលរដ្ឋ និង​ធ្វើ​ឲ្យ​ពលរដ្ឋ​រង​នូវ​ភាព​អយុត្តិធម៌។
អ្នកស្រី សៀង ចាន់ហេង គឺ​ជា​អ្នក​ជំនួញ​ទី១​ហើយ ដែល​អាមេរិក​ផ្អាក​មិន​ឲ្យ​ផ្ដល់​ទិដ្ឋាការ​ចូល​ទឹក​ដី​អាមេរិក ក្រៅ​ពី​មន្ត្រី​រដ្ឋាភិបាល​ខ្មែរ និង​ក្រុម​គ្រួសារ ដែល​ចូលរួម​បំផ្លាញ​ប្រជាធិបតេយ្យ​នៅ​កម្ពុជា៕
Kim Ea said...
This reciprocal affect or the controversial abusing on Khmer lives start to procure the ripple affect now . This implementation of justice laws, on the worst related cronies of the dictator and enemy of Khmer poor now start to show their indulgent effect .You Got reach by sucking blood of the unfortunate Khmer without looking on their tears, their suffering was gruesome inhuman impose on the less opportunity Khmer. Soon KARMA will teach you more drastic definitive sin .The corrupt government can shield you from a punishment by laws ,but they cannot protect you from the eyes of mighty God .You can hid your face from public but you can not hid your shadow to the real laws .